Lux Express – konkurencja dla Polskiego Busa

Polski Bus to jeden z najpopularniejszych obecnie przewoźników w naszym kraju. A skoro jego sukces na przestrzeni ostatnich lat był tak ogromny, na rynku pojawiają się także inni przewoźnicy z mocno konkurencyjną ofertą przewozów. Jednym z nich jest Lux Express. Ten przewoźnik oferuje konkurencyjne ceny przewozów autokarowych, ale też niejednokrotnie proponuje dwa razy tańsze bilety od Pendolino na tych samych trasach.

Wojna cenowa przewoźników korzystna dla pasażerów.

W mediach bardzo wiele pisało się nie tylko o wejściu na polski rynek tego estońskiego przewoźnika, ale też i pojawiającej się wojnie cenowej z konkurentami Lux Express, szczególnie na jednej z najbardziej uczęszczanych tras Kraków- Warszawa. W pewnym momencie cena biletu Polskiego Busa na tej trasie wynosiła 12 zł, a Lux Expressu 9 zł. Starcie gigantów oczywiście najbardziej korzystne jest dla samych podróżnych, którzy nie tylko mogą wybierać spośród autokarów kursujących ze sporą częstotliwością, ale też i płacą mniej za przejazdy. Trzeba jednak zachować ostrożność, gdyż tak jak miało to miejsce w tym przypadku, cenowa walka o klienta zogniskowana była wokół jednej trasy, w dodatku tylko w opcji bezpośredniego połączenia pomiędzy miastami.

żródło: www.luxexpress.eu - zrzut

żródło: www.luxexpress.eu – zrzut

Co takiego ma w sobie Lux Express?

Niskie ceny przejazdów to jedno, tym bardziej, że nie dotyczą wszystkich tras obsługiwanych przez tego przewoźnika. Zatem, co jeszcze powinno zachęcić podróżnych do wybrania Lux Expressu? W sieci można znaleźć opinie osób podróżujących autokarami różnych przewoźników, którzy za zaletę Lux Expressu uznają podłączone do internetu tablety dostępne w zagłówkach foteli z biblioteką filmów i gier oraz wygodniejsze fotele z większą ilością miejsca na nogi, co nabiera niebagatelnego znaczenia podczas podróży na długich dystansach. Dodatkowo na niektórych trasach czas przejazdu Lux Expressu jest odrobinę krótszy w porównaniu na przykład z przejazdem Polskiego Busa.