Kategoria pięciogwiazdkowa

Powierzchnia pokoju dwuosobowego w hotelu pięciogwiazdkowym nie może być mniejsza niż niż 14 metrów kwadratowych, a temperatura w pomieszczeniu (zapewniona dzięki obowiązkowej klimatyzacji) latem musi być utrzymana poniżej 24 st. C, natomiast w okresie zimowym powinna sięgać powyżej 20 st. C. Wilgotność powietrza musi wynosić od 45-60%.

Pokój w hotelu pięciogwiazdkowym wyposażony jest telefon telewizor, radio i materiały piśmiennicze. W pomieszczeniu znajduje się mini bar, lodówka, a także woda butelkowana (jej ilość jest dostosowana do ilości gości w pokoju hotelowym). W pomieszczeniu jest również dostęp do Internetu. W pokoju znajduje się również sejf. W hotelu z pięcioma gwiazdkami znajduje się także kwiaciarnia lub istnieje możliwość dostarczania kwiatów.

W łazience w hotelu z pięcioma gwiazdkami znajdziemy ręcznik zwykły, ręcznik kąpielowy, suszarkę do włosów, a także wagę. Oczywiście dostęp zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody jest całodobowy. Zmiana pościeli i ręczników następuje codziennie (ewentualnie na życzenie).

Hotel pięciogwiazdkowy zapewnia strzeżone miejsce parkingowe na czas przyjazdu, pobytu i odjazdu gości. W hotelu pięciogwiazdkowym za pobyt można płacić kartą płatniczą.