Kategoria czterogwiazdkowa

Hotel czterogwiazdkowy dysponuje pokojami, które mają powierzchnię nie mniejszą niż 12 metrów kwadratowych (w przypadku pokoju dwuosobowego). W pokoju obowiązkowo musi znaleźć się łazienka z dostępem do ciepłej i zimnej wody 24 h na dobę. W łazience znajdować muszą się ręczniki, suszarka do włosów. W pokoju znajduje się także telewizor, radio, a także dostęp do Internetu. Klasa urządzeń i wyposażenia jest określana jako wyższa. Codziennie można liczyć na wymianę pościeli i ręczników, a także na sprzątanie pokoi.

Pokoje wyposażone są w klimatyzację, która w lecie zapewnia temperaturę nie wyższą niż 24 st. C., natomiast w zimie nie niższą niż 20 st. C.

Hotel z czterema gwiazdkami zapewnia gościom miejsca na strzeżonym parkingu w czasie pobytu w hotelu.

Na terenie hotelu powinien znajdować się ośrodek SPA, jak również siłownia dostępna dla gości hotelowych. Często na terenie hotelu czterogwiazdkowego znajduje się basen. Hotel powinien dysponować salą konferencyjną. W hotelu czterogwiazdkowym znajduje się także kwiaciarnia lub istnieje możliwość zamówienia kwiatów. Obsługa hotelowa do dyspozycji gości jest przez 24 h.