Kategoria jednogwiazdkowa

Jedna gwiazdka jest najniższą oceną w skali standardów hotelowych, jednak również tego typu hotele muszą spełniać określone wymagania. Przede wszystkim w hotelu jednogwiazdkowym musi znajdować się: łóżko, szafa na ubrania, stolik nocny, a także umywalka, która zapewnia dostęp zarówno do wody ciepłej jak i ziemnej przez 24 h na dobę. Hotel jednogwiazdkowy nie gwarantuje łazienki w pokoju, mogą one znajdować się na korytarzu. W wyposażeniu znajdziemy przynajmniej jeden ręcznik, który przeznaczony jest do dyspozycji gości przebywających w hotelu. Zmiana pościeli następuje co trzy dni. Pościel i ręczniki mogą być również zmienione na życzenie.

Powierzchnia pokoju dwuosobowego nie może być mniejsza niż 8 metrów kwadratowych. Goście hotelowi mają dostęp do telefonu i faksu, które znajdują się w recepcji hotelu.

Hotel jednogwiazdkowy zapewnia miejsce na parkingu dla gości w czasie całego pobytu. W hotelu z jedną gwiazdką mamy gwarancję akceptacji kart płatniczych, co jest znacznym udogodnieniem.

Obsługa hotelowa musi posiadać przynajmniej średnie wykształcenie, a także mieć znajomość przynajmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym.