Kategoria trzygwiazdkowa

Hotel trzygwiazdkowy charakteryzuje się tym, iż gwarantuje, że pokoje dwuosobowe mają powierzchnię nie mniejszą niż 10 metrów kwadratowych. W pokojach oprócz takiego standardowego wyposażenia jak łóżko, szafka nocna, szafa, powinny znaleźć się również telefon, odbiornik telewizyjny i radiowy, a także hotelowe materiały prasowe. W wyposażeniu pokoju znajduje się również zestaw do oczyszczenia odzieży i obuwia. Hotel z trzema gwiazdkami zapewnia również dostęp do sieci internetowej w każdym pokoju.

W pokoju hotelowym obowiązkowo musi znaleźć łazienka, w której znajdziemy ręcznik kąpielowy, a także ręcznik zwykły. Goście hotelowi mają dostęp zarówno do ciepłej, jak również do zimnej wody przez całą dobę. Ręczniki i pościel hotelowa wymieniane są jeden raz dziennie, może być również zmieniona na życzenie gościa. Pokoje sprzątane są codzienne.

Hotel trzygwiazdkowy zapewnia także parking dla swoich gości przez cały okres pobytu.Obsługa hotelowa musi być dostępna dla gości do godziny 22.00. Musi posiadać przynajmniej średnie wykształcenie kierunkowe. Pracownicy hotelu muszą znać przynajmniej dwa języki obce (oprócz ojczystego), w tym jeden na poziomie zaawansowanym.