Lojalność się opłaca

Podróżnicy, którzy odwiedzają cały świat, a jednocześnie cenią sobie wygodę i luksus kuszeni są przez hotele różnorodnymi pakietami lojalnościowymi. Jest to bardzo ciekawa pokusa, której warto przyjrzeć się z bliska:

Hilton HHonors

Naszą podróż po pakietach lojalnościowych ekskluzywnych hoteli rozpoczniemy od sieci hoteli Hilton. Na początku warto zauważyć, że program lojalnościowy daje nam możliwości korzystania z atrakcji w 97 krajach świata, już sam ten fakt może skłonić do zastanowienia się nad tą ofertą.

Zdobywanie punktów

Hilton dzieli swoje punkty na dwie grupy: punkty podstawowe oraz bonusowe. Punkty podstawowe otrzymuje się jako nagrodę za pobyt w hotelu. Każdy dolar amerykański wydany na nocleg, to 10 punktów do pakietu. Punkty bonusowe natomiast to efekt zapłaty za zakupy przy użyciu karty kredytowej Hilton HHonores lub podróże z partnerami lojalnościowymi Hiltona, czyli określonymi liniami lotniczymi, czy wypożyczalniami samochodów.

Korzyści

Właściwie nie ma usługi, którą oferowałoby imperium Hiltona nie objętej pakietem lojalnościowym. Przy użyciu tych punktów można za darmo podnieść standard pokoju, zyskać darmowe wyżywienia, a nawet pobyt. Zrobić zakupy z rabatem, wziąć udział w koncertach, wycieczka z przewodnikiem czy w spotkaniach z gwiazdami organizowanych przez tą korporację hotelarską.

Marriott Rewards

Kolejnym punktem wycieczki po lojalnościowych ofertach luksusowych hoteli będą propozycje jakie ma dla swoich klientów Marriott. Korzystanie z ich pakietów lojalnościowych możliwe jest w 70 krajach świata, a więc jest to nadal opłacalna i kusząca opcja dla podróżników.

Zdobywanie punktów

Uczestnicy programu lojalnościowego Marriotta mogą kolekcjonować punkty poprzez:

  • pobyt w hotelu oraz korzystanie z usług partnerów sieci

  • polecenie hotelu znajomym

  • organizacje spotkań, przyjęć i konferencji w Marriottach

  • dotacje na cele charytatywne wpierane przez Marriotta

Korzyści

Będąc uczestnikiem programu lojalnościowe Marriotta można spędzić darmową noc (lub kilka w zależności do posiadanych punktów) w pięciogwiazdkowym hotelu. Podnieść standard pokoju bez konieczności jakichkolwiek dopłat. Za darmo podnieść jakość usług transportowych czy to w samolotach, na statkach czy w przypadku wynajętych samochodów. Pobyt na lotnisku umili wstęp do poczekalni w strefie VIP dostępny również w tym pakiecie. Dzięki ofertą lojalnościowym klienci hotelu mogą również za darmo korzystać z wszystkich atrakcji dostępnych w hotelu.

Zarówno Marriott jak i Hilton w ramach pakietów lojalnościowych tworzą również bazę preferencji swoich klientów. Kiedy gość hotelowy odwiedza dane miejsce i okazuje swoją kartę, dane na temat jego upodobań trafiają do tej konkretnej placówki, która stara się dopasować usługi do jego preferencji.

Starwood Preferred Guests

Na koniec chcemy zająć się programem lojalnościowym Starwood, który zdobył wyróżnienie dla najlepszego programu lojalnościowego w hotelarstwie. Korzystać z tego programu można w 100 krajach świata.

Zdobywanie punktów

Punkty programu Starwood można zbierać dzięki nocą spędzonym w hotelach grupy, podróżując liniami Emirates lub przy pomocy Ubera. Dodatkowo każda kolacja w restauracji czy barze należącym do sieci lub jej partnerów nagradzana jest punktami. Członkostwo w programie Starwood nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.

Korzyści

Do pakietu SPG wchodzą standardowo: bezpłatne noclegi, możliwość podniesienia standardu pokoju bez dodatkowych opłat. Uczestnicy programu z odpowiednim statusem mogą zameldować się hotelu o każdej porze dnia i nocy, oraz wymeldować wiele godzin po zakończeniu doby hotelowej. Program lojalnościowy uprawnia również do wejść na koncerty i spotkania z gwiazdami organizowane przez koncern. Dodatkowo istnieje możliwość rezerwacji lotów bez limitów miejsc, zniżki w restauracjach. Zaś najlepsi klienci otrzymują dożywotnie członkostwo w programie, osobistego ambasadora, który dba o ich potrzeby, nawet jeśli nie są w podróży.