Kategoria dwugwiazdkowa

Pokój dwuosobowy w hotelu dwugwiazdkowym nie może mieć mniejszej powierzchni niż 9 metrów kwadratowych. W pomieszczeniu musi znajdować się łóżko, a także szafa i szafka nocna, a dodatkowo w wyposażeniu powinny znaleźć się telefon i telewizor. Telefon i faks dostępne są dla gości również w recepcji hotelu. W pokoju w hotelu z dwoma gwiazdkami powinien znaleźć się także odbiornik radiowy. W hotelu dwugwiazdkowym w pokoju musi znaleźć się łazienka z dostępem do zimnej i ciepłej wody przez całą dobę.

Hotel powinien zapewniać wymianę pościeli i ręczników przynajmniej dwa razy w tygodniu, a także na życzenie gości. Dostęp do Internetu powinien być zapewniony w każdym pokoju lub przynajmniej na specjalnie do tego celu wyznaczonych stanowiskach. Śniadanie powinno być wliczone w cenę noclegu.

Obsługa hotelowa musi spełniać takie same warunki jak w przypadku hotelu jednogwiazdkowego, jednak musi być dostępna do indywidualnej dyspozycji gości przez 12 h na dobę. Hotel z dwoma gwiazdkami gwarantuje akceptację kart płatniczych.

Poza tym hotel dwugwiazdkowy powinien dysponować niewielką salą spotkań, a także restauracją na średnim poziomie.