Jak spać w lusksusowych hotelach tanio?

Luksusowe hotele są marzeniem wielu z nas. Dzięki różnego rodzaju programom i promocjom, marzenie to może stać się bardziej realne. Przedstawimy ciekawe sposoby na to, jak spać tanio w luksusowych hotelach.

Programy lojalnościowe

Przykładem programu lojalnościowego hoteli jest Le Club AccorHotel. Punkty w tym programie można zdobyć poprzez korzystanie hoteli, czyli po protu nocowanie w nich a także, za korzystanie z różnego rodzaju usług hotelu takich jak np. sauna, SPA, mini bar, restauracja. Uczestniczenie w tego rodzaju programach jest korzystne, jeśli często nocujesz w hotlach. Wtedy punkty można zebrać bardzo szybko.

Zakupy grupowe

Zakupy grupowe też są sposobem na to, by przenocować za niewielką kwotę w luksusowym hotelu. Zanim jednak zdecydujemy się na tą opcję, należy sprawdzić jej opłacalność, dostępne terminy, ponieważ w tego rodzaju zdobywaniu taniego noclegu mogą kryć się różne pułapki. Możemy np. dopłacać za rezerwację, za pokój z pełnym wyposażeniem itd. itp. Warto więc to wszytko dokładnie sprawdzić, zanim wykupimy kupon, być może się to wcale nie opłacać….

Błędy cenowe

Wiele okazji bierze się z błędów cenowych. Warto więc śledzić strony, które publikują takie informacje. Przykładem błędu cenowego była noc za 8 zł w… Radisson Blu London Heathrow za 8 PLN. Jest to więc sposób, dzięki któremu możemy przenocować w luksusowym hotelu dosłownie za grosze.

Śledzenie stron internetowych hoteli

Na stronach internetowych hoteli można wyhaczyć całkiem niezłe okazje. Czasem hotele oferują jakieś jednodniowe promocje, publikują różnego rodzaju kody zniżkowe. Hotele można obserwować np. na portalach społecznościowych, które z resztą mogą również okazać się ciekawym źródłem zniżek i kodów rabatowych, które są nagrodami w różnego rodzaju konkursach organizowanych przez hotele.

Grupy pasjonatów

Istnieją różne grupy pasjonatów, którzy wzajemnie wymieniają się informacjami na temat okazji cenowych w hotelach. Warto więc zapisać się do takiej grupy, można to zrobić np. za pomocą facebooka, czy na innych portalu spłecznościowym. Ludzie należący do grup nie tylko śledzą okazje, ale również często podróżują po luksusowych hotelach, można więc nie tylko uzyskać od nich, jak zdobyć taki nocleg, ale również można od nich uzyskać recenzję danego hotelu. Warto także uczestniczyć w różnych forach internetowych, gdzie ludzie również wymieniają się informacjami.

Śledzenie blogów łowców okazji

Warto także śledzić blogi osób, dla których pasją jest łownie okazji i mają w tym doświadczenie. Na takich blogach publikują porady, jak zdobyć tani nocleg w luksusowym hotelu, a także same okazje cenowe. Warto więc być na bieżąco.

Sprawdzaj ceny w kilku miejscach

Warto sprawdzać ceny hoteli w różnych źródłach. Warto także korzystać z porównywarki cen hoteli, które porównują dla nas kilka stron rezerwacyjnych. Jedną z bardziej polecanych jest HotelsCombined. Można tam znaleźć naprawdę bardzo korzystne oferty cenowe.

Marzenia są blisko nas

Jak widać, nocowanie w hotelach luksusowych nie musi pozostać w sferze marzeń. Dzięki naszym poradom, odrobinie chęci i determinacji można spędzić urlop, czy choćby weekend w luksusowym hotelu i można cieszyć się jego atrakcjami i udogodnieniami.

Ostrzegamy! Poszukiwanie atrakcyjnych cenowo okazji może uzależniać;) Jeśli spróbujecie, zobaczycie sami, jak dużą satysfakcję przynosi upolowanie tak atrakcyjnej okazji.