Podróżuj taniej

Podróże są marzeniem wielu osób, jednak w sporej części przypadków przeszkodą okazuje się być zbyt wysoka cena, dlatego wielu ludzi rezygnuje z wyjazdów i zwiedzenia różnych zakątków świata.

Podróż to jedyna rzecz, po jakiej kupieniu stajesz się bogatszy”, jak mówi ciekawy cytat dotyczący podróżowania. Jednak dzięki naszym poradom można koszt kupienia podróży nie jest aż tak wysoki . Pokażemy Ci, jak podróżować tanio, jak zwiedzać świat za grosze.

Grupy pasjonatów

Przede wszystkich warto zapisać się do różnych grup, w których uczestniczą pasjonaci taniego podróżowania. Niektórzy wiedzę wewnątrz grupy określają wręcz jako tajemną, która nie każdy może posiąść. Takie grupy rodzą się np. na facebooku, czy różnych innych portalach społecznościowych. Warto również brać udział w dyskusjach na różnego rodzaju forach internetowych, to również dobre źródło tanich okazji cenowych. Ludzie wymieniają się tam bowiem informacjami, które pozwalają na tanie podróże.

Strony internetowe

Warto także śledzić różnego rodzaju strony internetowe, na których publikowane są informacje dotyczące taniego podróżowania. Można na nich zarezerwować dobre hotele w niedrogich cenach, a nawet kursy oceaniczne. Poniżej przedstawimy przykłady kilku serwisów, godnych uwagi.

a) carpooling.pl – jest to bardzo przyjemny serwis internetowy, dzięki któremu można pokonywać trasy za kilka złotych. Można bowiem na nich znaleźć ofert kierowców i pasażerów, którzy przemieszczają się własnymi samochodami z jednego miejsca w drugie. Podobnie działa serwis blablacar.pl, który w Poslce jest bardziej popularny.

b) fly4free.pl – inne serwisy „lotnicze”, takie jak np. mlecznepodroze.pl, tanie-loty.com.pl i tripsta.pl. Na tego rodzaju serwisach można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty cenowe lotów. Możliwe są więc przeloty do Londynu za 4 zł, czy przeloty wewnątrz krajowe za 1 zł. Portlae te publikują informacje o promocjach w liniach lotniczych, czy obniżkach na konkretne połączenia.

c) www.bing.com/travel – jest to serwis, dzięki któremu można odnaleźć informacje, czy dane lot opłaca nam się zarezerwować już teraz, czy może warto jeszcze poczekać. Aplikacja pozwala na wybranie najbardziej korzystnego cenowo momentu zakupu biletu.

Tanie nocowanie

Nocleg jest nieodłączną częścią podróżowania. Warto więc zbierać punkty w programach lojalnościowych. Można również śledzić strony hoteli, na których publikowane są informacje o promocjach cenowych. Warto także śledzić portale, na których oferowane są różnego rodzaju patenty na tanie nocowanie. Często przedstawione są na nich różne błędy cenowe w hotelach. Zawsze sprawdź cenę w kliku różnych miejscach.