Tanie loty

Wszyscy za pewne doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że latanie samolotem jest szybkie, ale też i komfortowe, z tym, że niestety ceny biletów lotniczych nie czynią z samolotu najtańszego środka transportu. Na szczęście, jest wiele sprawdzonych sposobów na to, aby kupić tani bilet lotniczy do miejsca, które najbardziej nas interesuje.

  • Z powodzeniem możesz korzystać z multiwyszukiwarek lotów. Jest ich już dostępnych w sieci bardzo wiele. To rozbudowane portale internetowe, gdzie w jednym miejscu masz zebrane oferty wszystkich linii lotniczych, zarówno w przypadku lotów krajowych jak i zagranicznych. Dzięki wyszukwiarce bardzo szybko możemy porównać ceny biletów lotniczych różnych linii w dogodnym dla nas terminie.

  • Pamiętaj o tym, aby nie kupować biletów w szczycie sezonu. Wówczas są zdecydowanie najdroższe. Najlepiej jest rezerwować loty w miesiącach, kiedy zainteresowanie podróżami zdecydowanie słabnie.

  • Jeśli będziesz kupować bilety z wyprzedzeniem, możesz załapać się na wiele interesujących promocji. Bezpiecznym zapasem czasu przed wylotem jest okres około 2- 3 miesięcy.

  • Pamiętaj, że nazwa „tanie linie lotnicze” nie zawsze oznaczają naprawdę najtańsze loty na rynku. Dlatego nie daj się oszukać i porównuj oferty różnych przewoźników, nawet jeśli na plakacie przewoźnik gwarantuje nam najkorzystniejszą ofertę na rynku.

  • Weź pod uwagę, że loty finiszujące na lotniskach peryferyjnych są tańsze. To okazja do tego, aby zaoszczędzić pod warunkiem, że pasuje Ci wylądować 100 km od stolicy lub innego, dużego miasta w kraju, do którego się udajesz.

  • Bądź czujny jeśli chodzi o pojawiające się promocje. Niejednokrotnie zdarzało się, że bilet promocyjny jednej linii lotniczej i tak był droższy od biletu innej linii bez żadnych promocji cenowych.

  • Jeśli uda Ci się wyszukać naprawdę tanie i korzystne połączenie- zanim zrobisz rezerwacje dobrze sprawdź za co płacisz. Niska cena może być związana z brakiem dodatków do lotu, na przykład pierwszeństwem wejścia na pokład, brakiem możliwości wykupienia ubezpieczenia etc.

  • Wybierając się w podróż- możesz próbować łączyć loty tanich przewodników przesiadając się gdzieś na trasie.