Za co turyści kochają Kraków?

Kraków jest miastem szczególnie chętnie odwiedzanym przez turystów każdej narodowości. Kochają go zarówno Polacy jak i goście z zagranicy. Co przesądza o popularności Krakowa, czym to miasto uwodzi odwiedzających je?

  1. Zabytki, historia i architektura – po pierwsze wspaniała historia Krakowa, który przez wiele wieków był stolicą Polski, a przez jeszcze dłuższy czas jednym z głównych miast na szlakach handlowych z Polski, Węgier, Czech, itp. To wszystko sprawiło, że w miesicie pozostało wiele zabytków, które świadczą o jego bogatej przeszłości. Począwszy od powstałych w V w p.n.e. kopców, który wybudowali być może Celtowie lub Awarowie, po Nową Hutę będąca pomnikiem czasów PRL-u. W Krakowie każdy miłośnik historii, niezależnie od tego, który okres interesuje go najbardziej – znajdzie coś dla siebie.

  2. Natura i zachwycające widoki – w Krakowie można także podziwiać wspaniałe widoki, np. udając się na Skałki Twardowskiego, do Tyńca czy na Przegorzały. W dawnej stolicy Polski funkcjonuje także ZOO, które z pewnością chętnie odwiedzą miłośnicy zwierząt, podobnie jak Papugarnię na Rynku Głównym.

  3. Kultura przez duże K – w Krakowie działa wiele państwowych i prywatnych teatrów, z tych pierwszych warto wspomnieć Teatr Słowackiego czy Teatr Stary, przedstawicielem tego drugiego typu niech będzie Teatr Stu. Ponadto opera i filharmonia krakowska proponują melomanom prawdziwe muzyczne uczty. Kraków to miasto, w którym mają miejsce także znane wydarzenia kulturalne takie jak Szalom na Szerokiej, FMF, Misteria Paschalia czy Live Music Festival.

  4. Dostępność miejsc noclegowych – hotele w Krakowie to bardzo popularny widok, w każdej części Krakowa można natknąć się na jakiś hotel, hostel czy apartamenty. Taka ich różnorodność sprawia, że turyści mają ogromny wybór, Ci którzy szukają niskobudżetowych pobytów znajdą hostele czy noclegi w akademikach, zaś osoby szukające wyższych standardów znajdą pięcio i czterogwiazdkowe hotele (zobacz hotele w centrum krakowa)

  5. Zabawa do białego rana – osoby, które chciałby w Krakowie się zabawić również nie będą miały żadnego problemu z tego typu rozrywką. Kraków to miasto, które nigdy nie zasypia. Za dnia zwłaszcza w okolicach Rynku i na Kazimierzu można usiąść w jednej z klimatycznych kawiarenek, a wieczorem spędzić czas przy kuflu piwa w pubie lub tańcząc na jednej z licznych, otwartych przez cały tydzień, dyskotek.

  6. Kraków to wreszcie doskonałe miejsce na zakupy, w centrum zaraz przy Dworcu Głównym można trafić do Galerii Krakowskie, ale takich galerii jest w tym mieście naprawdę dużo. Warto także odwiedzić wczesnym rankiem w weekend Plac Nowy na Kazimierzu – odbywa się tam wówczas pchli targ. Osoby, które poszukują pamiątek, znajdą je z pewnością w Sukiennicach lub na jednym ze straganów na płycie rynku głównego.

Jak widać jest wiele powodów, dla których można zakochać się w Krakowie i dla których turyści tak chętnie wybierają to miasto jako swój cel podróży.