Cztery gwiazdki, czyli…

Hotel, hotelowi nierówny, o tym wie każdy, kto podróżuje od czasu do czasu. Nie jest to może problem jeśli nie zależy nam na najlepszych możliwych warunkach, bowiem w pokoju spędzamy zaledwie kilka godzin podczas snu, jednak jeśli mamy pozostać w danym miejscu dłużej chcemy by było ono przyjemne i przyjazne. Jak jednak dowiedzieć się, czy dany hotel to dobre miejsce na spędzenie weekendu czy dłuższego urlopu? Są dwie metody, aby to określić: należy zwrócić uwagę na liczbę gwiazdek oraz zapoznać się z opiniami gości na branżowych portalach poświęconych hotelom oraz ich rezerwacji.

Osoby ceniące sobie wygodę i wysoki standard pokojów oraz obsługi powinny rozejrzeć się za hotelami czterogwiazdkowymi, w rzeczywistości bowiem standardy tych hoteli nie są wiele mniejsze do standardów hoteli z pięcioma gwiazdkami, za to ceny bywają atrakcyjniejsze. Ponadto nienaganna obsługa mówiąca w kilku językach i wygodne łóżka to z pewnością absolutne minimum, którego możemy oczekiwać od takiego hotelu. Modelowym przykładem czterogwiazdkowca jest hotel **** imperial. Każdy kto choć raz odwiedzi to miejsce będzie wiedział czym powinien charakteryzować się hotel czterogwiazdkowy.

Warto w tym miejscu nadmienić także, że gwiazdki przyznawane są na wniosek hotelu, który odwiedza następnie komisja weryfikacyjna złożona ze specjalistów i ocenia, czy dany obiekt zasługuje na cztery gwiazdki. Przepisy określają jakie elementy musi mieć hotel i jakie wymagania spełniać, aby zasłużyć na cztery gwiazdki, jest to absolutne minimum, jednak hotele często w trosce o swoich gości oferują znacznie więcej usług i udogodnień niż zakładają to standardy. Natomiast jeśli hotel uchybi w spełnieniu choćby jednego wymagania nie może liczyć na przyznanie mu takiej liczby gwiazdek na jaką liczył. Przykładem może być tutaj włoski hotel w Wenecji, który jest określany mianem siedmiogwiazdkowego, mimo wysokich standardów przez długi czas nie mógł on liczyć nawet na pięć gwiazdek, bowiem w pokojach nie było telewizorów, a włoskie przepisy mówią jasno, że aby mieć pięć gwiazdek hotel musi mieć w pokojach telewizory.

Warto jednocześnie pamiętać, że wymagania i standard dla hotelu z czterema gwiazdkami w Polsce może być nieco inny niż wymogi jakie musi spełniać hotel, aby zasłużyć na cztery gwizdki w innym kraju.

Zatem wybierając się na dłużej do danego miasta i chcąc spędzić czas w komfortowych i luksusowych warunkach warto rozejrzeć się za hotelami czterogwiazdkowymi, taka liczba gwiazdek gwarantuje bowiem wysoką jakość i komfort.